ЕНТОМОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ | Рослиннцтво
0

ЕНТОМОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

DSC_2153

Зерно та інші сільськогосподарські продукти під час зберігання пошкоджуються більше 400 видами комах і кліщів. З шкідників хлібних запасів в Україні найбільш поширеними і небезпечними є амбарний і рисовий довгоносики, борошноїди, борошняні хрущаки, горохова і квасолева зернівки, хлібний точильник, вогнівки, молі, борошняний кліщ.

Основними негативними наслідками заселеності шкідниками сільськогосподарської продукції є:

1. Зниженні лежкости зерна при зберіганні
2. Погіршення харчових якостей продукції.
3. Зниження схожості насіннєвого матеріалу.

1. За даними американських ентомологів щорічні втрати від шкідників запасів становлять від 9 до 20%.

2. Крім безпосередніх втрат шкідники погіршують харчові якості продуктів. Харчуючись, шкідники забруднюють зерно, борошно і крупи шкірками від линьок, загиблими особинами, екскрементами.

При заселенні зерна при зберіганні в ньому підвищується температура і вологість, що призводить до самозігрівання зернової маси і псування.

Використання в їжу продуктів, заселених шкідливими комахами і кліщами, може викликати у людини і тварин порушення травлення. Доведено, що негативний вплив на функціональну діяльність нирок і печінки теплокровних викликає зерно, в кілограмі якого налічується понад 15 особин рисового довгоносика, 5 – амбарного, 6 – борошняного хрущака, 25 – борошноїдів, 150 – хлібних кліщів.

3. Комірні шкідники також сприяють зниженню схожості насіннєвого матеріалу. Насіння пшениці і кукурудзи, пошкоджене комірним довгоносиком, втрачає схожість на 92 і 27%, відповідно, рисовим довгоносиком – 75 і 61%, малим борошняним хрущаком – 53 і 24%, суринамським борошноїдом – 25 і 18%. Насіння гороху, квасолі, еспарцету, пошкоджене зернівкою, втрачають схожість на 70-90%.

DSC_2119

Комахи заселяють насіння і зерно в явній і прихованій формі. При явній формі заселення комахи харчуються відкрито на зерні та живуть в межнасіннєвому просторі і, як наслідок, помітні. При прихованій заселеності харчування і розвиток шкідника відбувається всередині насіння, при цьому оболонка не пошкоджується і насіння залишається без видимих пошкоджень, що ускладнює їх виявлення.

Компанія ТОВ «АГРОГЕН НОВО» пропонує послуги ентомологічної експертизи зерна та посівного матеріалу на предмет явної та прихованої заселеності комахами.

Аналізи проводяться згідно ДСТУ 4138-2002, ДСТУ 4750-2007, ГОСТ 13586.4-83, ГОСТ 10853-88, ДСТУ ISO 6639-1: 2007.

Середні проби приймаються в герметично запакованою тарі.

Термін виконання аналізу становить 2 робочих дня.

Автор: Борис Коломоєць

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Порядок розгляду скарг Акт рекламації