0

Ерліхіоз собак

Опис збудника ерліхіозу

Эрлихиоз собак
                                             ерліхіоз собак

Хворобу викликає збудник Ehrlichia Canis. Переносником ерліхіоза є бурий собачий кліщ Rhipicephalus sanguineus. Початок активності кліщів спостерігається в весняно-літній період, тому цей період небезпечний для вигулу. Найчастіше ерліхіозом хворіють німецькі вівчарки. Збудник хвороби знаходиться в слині кліща, тому зараження відбувається через слину. Також ерліхіоз може передаватися через заражені голки і при переливанні крові.

Інкубаційний період залежить від імунітету тварини, в середньому триває від 7 до 21 дня. Хвороба вражає всі органи тварини, досягаючи мозкової оболонки, викликає кровотечу і васкуліт. Хвороба може мати  летальні наслідки.

Симптоми ерліхіозу собак:

1) Гостра фаза. Триває 1-4 тижні. У цій фазі мікроорганізми ерліхіоза активно розмножуються в кістковому мозку собаки, лімфатичних вузлах, селезінці. У тварини спостерігається повна або часткова відмова від корму, лихоманка, сонливість, апатія, можливі скачки температури, діарея, блювання.

2) Субклінічна або латентна фаза. Триває від 1-36 місяців. Зовні тварина може виглядати здоровою, проте в гематологічному і біохімічному аналізах крові відбуваються зміни. У собак спостерігається задишка, анемія (недостатня кількість червоних кров’яних тілець), прискорене серцебиття, підвищена кровоточивість.

3) Хронічна фаза. У цій фазі у тварин спостерігається зниження ваги, млявість, порушення зору, лихоманка, діарея (навіть з кров’ю) і може бути ряд інших симптомів.

Бурый собачий клещ
Бурий собачий кліщ – Rhipicephalus sanguineus

Діагностика ерліхіозу

Діагностика складна, томущо за  ознаками прояву схожа з багатьма неінфекційними і інфекційними захворюваннями. Коли настає період гострої фази, а також у випадках хронічного і субклінічного перебігу рекомендується для визначення збудника використовувати метод ПЛР, виявлення ДНК збудника від кількості антитіл не залежить. Метод ПЛР дозволить швидко встановити правильний діагноз.

Відбір проб

У шприць або пробірку (еппендорф) відібрати цільну кров або сироватку крові тварини.  Не заморожувати, пробу доставити в лабораторію.

Лікування ерліхіозу собак

Для лікування ерліхіозу використовують антибіотики. Якщо у улюбленця хронічний ерліхіоз,  він повністю не одужує.

Вакцинація

На сьогоднішній день вакцини проти ерліхіозу не існує.

Вплив на людину

Людина заражається цим збудником. Переносником є бурий собачий кліщ.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Порядок розгляду скарг Акт рекламації