Нова технологія ПЛР

qAFgF1q5e7wТехнології молекулярних маркерів, полімеразної ланцюгової реакції давно стали рутинними методами біологічної науки. Разом з тим постійно розробляються модифікації ПЛР, в залежності від потреби дослідників. Так, у зв’язку з переходом селекції на геномний рівень, виникла необхідність у системах, які дозволяють автоматизувати та прискорити скринінг генетичного різноманіття. Все більше з’являється  нових роботизованих станцій для виділення нуклеїнових кислот, ПЛР, автоматичної детекції результатів, статистичного аналізу даних, розробляються нові технології виявлення генетичного поліморфізму.

Так, на базі Селекційно-генетичного інституту (м. Одеса) відбувся семінар на тему: «Технологія KASP для селекції рослин». Перед фахівцями з компанії «АГРОГЕН», Селекційно-генетичного інституту, Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Українського інституту експертизи сортів рослин, Інституту зернового господарства, Українського державного хіміко-технологічного університету та іншими із доповіддю виступив представник та офіційний дистриб’ютор англійської компанії-розробника технології KASP («LGC Genomics»). Учасникам були представлені особливості, переваги та недоліки методу, запропоновані послуги з генетичного аутсорсингу, продемонстровані тестові набори реактивів та інтерпретація отриманих результатів.

KASP – конкурентна алель-специфічна ПЛР по кінцевій точці з флуоресцентною детекцією, у якій поліморфізм виявляють за допомогою SNP-маркерів за рахунок однонуклеотидних замін, вставок та делецій. Цей метод діагностики універсальний, характеризується високою точністю та продуктивністю. Активно використовується для широкомасштабних досліджень у галузі біології. Вже розроблено більше 14000 унікальних KASP маркерів рослин. Опубліковано більше 2000 наукових публікацій.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Порядок розгляду скарг Акт рекламації